Przegląd resortów: Premier spotka się dziś z ministrem rozwoju i finansów

W ramach przeglądu resortów premier Beata Szydło spotka się dziś z wicepremierem oraz ministrem finansów i rozwoju Mateuszem Morawieckim. Będziemy rozmawiać o konkretnych zadaniach w ramach planu odpowiedzialnego rozwoju – powiedziała w niedzielę szefowa rządu.

„Będziemy rozmawiać oczywiście o planie odpowiedzialnego rozwoju, ale już nie o planach, tylko o konkretnych zadaniach, które pan premier będzie realizować w tym roku. Trzeba go zapytać o to, w jaki sposób ten harmonogram działań, który dotyczy przemysłu, gospodarki, jest przez niego zaplanowany” – powiedziała szefowa rządu w wywiadzie dla Radia ZET i Polsat News.

Beata Szydło dodała, że plan odpowiedzialnego rozwoju jest już realizowany.

„On się składa z różnego rodzaju działań, które będą konsekwentnie do końca kadencji podejmowane” – mówiła.

Podkreśliła, że częścią planu jest odbudowa przemysłu, nowe technologie, system podatkowy oraz repolonizacja banków, co – jak premier zaznaczyła – się stało.

Szefowa rządu powiedziała, że 2017 r. w gospodarce zostanie zakończony nowymi inwestycjami, kolejnymi działaniami w przemyśle. Dodała, że po spotkaniu z nią wicepremier Morawiecki uda się do Szczecina, gdzie w stoczni weźmie udział w podpisaniu umowy na kolejne inwestycje.

W ramach przeglądu ministerstw, który ma na celu wyznaczenie nowych zadań dla rządu, w zeszłym tygodniu premier spotkała się z szefami resortów: obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji, zdrowia, rodziny i sprawiedliwości oraz z koordynatorem służb specjalnych.

PAP/RIRM

drukuj