fot. PAP/Radek Pietruszka

Marszałek E. Witek: Do Sejmu wpłynął wniosek o wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego

Do Sejmu wpłynął wniosek o wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego i będzie on rozpatrywany w czwartek – poinformowała dziś w południe marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Otwierając posiedzenie oficjalnie przywitała obecnego w Sejmie prezydenta Andrzeja Dudę.

Elżbieta Witek poinformował, że wniosek o udzielenie wotum zaufania Radzie Ministrów został doręczony w druku nr 410.

„W związku z tym na podstawie 217 ustęp 1 Regulaminu Sejmu podjęłam decyzję o uzupełnieniu porządku dziennego o punkt obejmujący rozpatrzenie tego wniosku” – mówiła marszałek Sejmu.

Jak kontynuowała, „w związku z tym przystępujemy do rozpatrzenia punktu 24 porządku dziennego – rozpatrzenie wniosku Prezesa Rady Ministrów o wyrażenie wniosku zaufania przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl