fot. PAP/Leszek Szymański

Premier M. Morawiecki: Do 10 maja chcemy spowodować, żeby każdy obywatel powyżej 18 roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie

Rząd chce, by do 10 maja każdy dorosły Polak mógł otrzymać skierowanie i zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19. Realizacji tych planów mają pomóc punkty szczepień powszechnych. W ramach pilotażu otwierane są pierwsze takie miejsca w całej Polsce.

Premier Mateusz Morawiecki był dziś w punkcie szczepień powszechnych w Legnicy. Na konferencji prasowej powiedział, że w ten sposób rząd chce przejść do kontrofensywy. Wyjaśnił, że do tej pory broniliśmy się przed ponurą zarazą, a dzisiaj jesteśmy coraz lepiej przygotowani, żeby dzięki zwiększającym się dostawom, wykorzystać przygotowaną infrastrukturę do szczepień.

Jesteśmy dzisiaj w newralgicznym momencie całego procesu. Do 10 maja chcemy spowodować, żeby każdy obywatel powyżej 18 roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie, żeby najpóźniej do sierpnia, a mamy rosnącą nadzieję, że może nawet wcześniej. Zależy to od liczby szczepionek, które przyjadą do Polski. Tak, żeby każdy obywatel został zaszczepiony, jeżeli będzie tylko chciał. Mam nadzieję, że wszyscy będą chcieli – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że o skuteczności szczepionek świadczy przykład Wielkiej Brytanii. Zaczęła ona program szczepień 1,5 miesiąca wcześniej niż kraje Unii Europejskiej i dziś obserwuje gwałtowny spadek liczby zachorowań – przekonywał Mateusz Morawiecki.

Rząd liczy, że taki sam efekt będzie widoczny również w Polsce. Mamy nadzieję, że liczba nowych zakażeń będzie dawała nam możliwość odmrażania gospodarki – powiedział premier.

RIRM/PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl