fot. PAP/Paweł Supernak

Premier Beata Szydło podpisała rozporządzenie ws. powołania KERM

„Podpisałam rozporządzenie w sprawie powołania Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów” – poinformowała w piątek premier Beata Szydło.

„Oczekiwania wobec KERM są bardzo duże” – podkreśliła szefowa rządu podczas inauguracyjnego posiedzenia Komitetu.

„Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów na czele z panem wicepremierem Mateuszem Morawieckim jest tą strukturą, która odpowiada za rozwój, za gospodarkę, przygotowuje wszystkie plany, ustawy, projekty gospodarcze, koordynuje politykę gospodarczą polskiego rządu” – powiedziała na pierwszym posiedzeniu KERM premier Szydło.

Podkreśliła, że Polska musi się szybciej rozwijać.

„Tego oczekują Polacy. Ten szybszy rozwój jest potrzebny po to, żebyśmy mogli realizować nasze założone plany rozwojowe, społeczne, wyrównywanie szans. Dzisiaj Polacy chcą żyć na europejskim poziomie” – zaznaczyła.

„Oczekiwania w stosunku do Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów są bardzo duże. Ale jestem przekonana, że państwo temu sprostacie, i że (…) plan odpowiedzialnego rozwoju, który został przygotowany przez pana wicepremiera Mateusza Morawieckiego, będzie planem, który będziemy w tej chwili bardzo szybko, bardzo skutecznie wprowadzać w życie” – powiedziała Szydło.

PAP/RIRM

drukuj