fot. PAP/Tomasz Gzell

Rząd przyspiesza prace nad obniżką PIT-u

Rząd przyspiesza prace nad obniżką PIT-u z 18 do 17 proc. Na reformie mają skorzystać 24 mln Polaków. W przyszłym tygodniu projekt trafi na posiedzenie Rady Ministrów.

Najpierw nie z obniżki, a z likwidacji podatku PIT, mogli cieszyć się ci wszyscy, którzy jeszcze nie ukończyli 26. roku życia. Teraz przyszedł i czas na zdecydowanie większą grupę podatników. Rząd nie obniży podatku PIT do zera, ale o jeden punkt procentowy. Z 18 do 17 proc. Prace już trwają. Projekt w tej sprawie został wpisany do prac programowych rządu.

– Rząd zajmie się obniżeniem PIT-u z 18 na 17 proc., czyli o 6 proc., o 1 punkt proc. To taka najbardziej zauważalna powszechna obniżka podatku PIT dla 24 mln Polaków. Zajmiemy się tym za tydzień – mówił Mateusz Morawiecki.

Projekt ma przynieść wzrost wynagrodzeń, na co przełoży się również ponad dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników. Z obniżki PIT-u skorzystają ci wszyscy, których dochody nie przekraczają ponad 85 tys. zł. Tutaj dalej obowiązywać będzie stawka 32-procentowa.

Ekonomiści szacują, że Polacy odczują reformę w swoich portfelach. To kilkadziesiąt złotych więcej w kieszeni obywatela w skali miesiąca i kilkaset w ciągu roku.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl