[TYLKO U NAS] K. Bosak ws. Alfiego Evansa: Działanie szpitala miało na celu zabicie pacjenta

Celem działania szpitala nie było podtrzymanie życia i ochrona zdrowia pacjenta, ale zabicie go – powiedział w rozmowie z portalem Radia Maryja Krzysztof Bosak. Wiceprezes Ruchu Narodowego odniósł się do oburzającej sprawy zmarłego w sobotę 2-letniego Alfiego Evansa.

Szpital dopiął swego – pokreślił Krzysztof Bosak.

Szpital realizował coś, co w języku angielskim nazywa się end-of-life care (opieka końca życia – przyp.). Celem tego planu tak naprawdę nie było podtrzymanie życia i ochrona zdrowia pacjenta, ale zabicie go. To było działanie wbrew rodzicom, upokarzając rodziców najpierw przed sądem, a później zmuszając do wydania wymuszonych oświadczeń. To dziecko zostało poddawane kuracji osłabiającej poprzez odłączenie wsparcia oddychania, nieodżywianie, utrudnianie rodzicom kontaktu z nim i opieki. Zatem celowo doprowadzono dziecko do śmierci. W świetle moralności katolickiej, to, co zrobił szpital w Anglii jest zabójstwem. Zasługuje to na potępienie jako czyn obrzydliwy – zaznaczył wiceprezes Ruchu Narodowego.

Więcej o sprawie Alfiego Evansa można przeczytać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl