fot. br. Hieronim Majka CSSp

Bydgoszcz: uroczystości 27. rocznicy powstania Radia Maryja

Rodzina Radia Maryja świętuje 27. rocznicę powstania katolickiej rozgłośni. Dziś uroczystości odbędą się w Bydgoszczy.

O godz. 18.00 w katedrze św. Marcina i Mikołaja sprawowana będzie Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. bp. Jana Tyrawy, biskupa bydgoskiego. Eucharystię poprzedzi koncert w wykonaniu Orkiestry „Victoria” z Warszawy.

Główne obchody rocznicowe obyły się przed tygodniem w Hali Widowiskowo-Sportowej w Toruniu [zobacz więcej].

Radio Maryja sprawiło, że zarówno w Kościele, jak i w Ojczyźnie możemy z nadzieją patrzyć w przyszłość – mówi ks. bp Tadeusz Bronakowski z Łomży.

– Nie do przecenienia jest działalność ewangelizacyjna Radia – codzienne audycje modlitewne, ale także wszystko to, co słyszymy w katechezach. Wszystko to, co słyszymy od ludzi, którzy są zatroskani o przyszłość Kościoła w naszej Ojczyźnie jest bezcenne. Dlatego to Radio jest cenione. Wpisało się już w krajobraz naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Chcemy, by się ono nadal rozwijało i by służyło drugiemu człowiekowi, prowadząc każdego z nas do świętości życia, a poprzez świętość życia do nieba – akcentuje przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

8 grudnia 1991 r. Radio Maryja rozpoczęło nadawanie. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy z okolic Torunia i Bydgoszczy. Dzięki przekazowi satelitarnemu i internetowemu nasza rozgłośnia słyszalna jest obecnie na całym świecie.

Przez 27 lat funkcjonowania Radia Maryja wyrosły przy nim takie dzieła jak: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, „Nasz Dziennik”, Telewizja Trwam oraz Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

RIRM/TV Trwam News

drukuj