W samo południe obchodzimy Godzinę Łaski dla świata

Obchodzimy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przeżywamy także czas osobistej modlitwy – Godzinę Łaski dla świata.


Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, który Maryja potwierdziła w czasie objawień w Lourdes w 1858 r., został ogłoszony 8 grudnia 1854 roku bullą Ineffabilis Deus przez papieża Piusa IX.

Nabożeństwo zwane Godziną Łaski, które obchodzimy w południe od godziny 12.00 do 13.00 związane jest z objawieniami Matki Bożej we włoskiej miejscowości Montichiari Fontanelle.  Matka Boża objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli w święto Niepokalanego Poczęcia w 1947 roku powiedziała:

„Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia”.

Jedną z obietnic Maryi dla tych, którzy będą się modlić są masowe nawrócenia. Maryja zaprasza by w tym czasie nawiedzić kościół i trwać na modlitwie. Matka Boża zapewniała, że jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, także otrzyma za Jej pośrednictwem wiele łask.

Jak co roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Ojciec Święty Franciszek spotka się z wiernymi na wspólnej modlitwie Anioł Pański. Po południu Papież tradycyjnie odda hołd Niepokalanej na Placu Hiszpańskim w Rzymie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl