fot. Autorstwa Peter Paul Rubens - User:Jean-Pol GRANDMONT (2013), Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27224135

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Obchodzimy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W Watykanie Ojciec Święty Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Przed świtem Ojciec Święty modlił się na pl. Hiszpańskim, a potem w bazylice Matki Bożej Większej. Modlitwa miała charakter prywatny. W samo południe Papież spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. W czasie rozważań zachęcał nas do konsekwentnego życia wiarą, dążenia do świętości oraz przeżywania każdego dnia co nas spotyka w sposób pokorny i radosny, wolny od nas samych, ze wzrokiem zwróconym ku Bogu i ku bliźnich, których spotykamy.

– A kiedy nachodzą nas wątpliwości, że nie damy rady, smutek, że jesteśmy niezdolni, pozwólmy, aby spojrzały na nas miłosierne oczy Matki Bożej, bo nikt, kto wzywał Jej pomocy, nigdy nie został opuszczony! – wskazał Ojciec Święty.

Po modlitwie Anioł Pański Papież podsumował swoją podróż apostolską na Cypr i do Grecji. Dziękował Bogu i wszystkim za modlitwy, które mu towarzyszyły. Słowa podziękowań za serdeczność i życzliwe przyjęcie skierował także do mieszkańców i władz tych krajów. Papież Franciszek przypomniał, także, że dziś kończy się rok poświęcony św. Józefowi, patronowi Kościoła powszechnego. A pojutrze, 10 grudnia, w Loreto zakończy się Jubileusz Loretański.

– Niech łaska tych wydarzeń nadal działa w naszym życiu i w naszych wspólnotach. Niech Maryja Panna i św. Józef prowadzą nas drogą świętości! – akcentował Papież.

Ojciec Święty prosił dziś nas wszystkich, abyśmy nie zapominali o nim w swoich modlitwach.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl