Partie szykują się do wyborczego maratonu

W Jachrance na Mazowszu Prawo i Sprawiedliwość będzie dziś kontynuować dwudniowe wyjazdowe posiedzenie klubu. W posiedzeniu biorą udział przedstawiciele kierownictwa partii, rządu, a także posłowie i senatorowie Zjednoczonej Prawicy.

Przed nami gorący politycznie czas. W przyszły roku czekają nas wybory do Parlamentu Europejskiego oraz wybory parlamentarne. Kolejny rok to wybory prezydenckie.

– Wybory, które zdecydują o losach naszego kraju przynajmniej na dłuższy czas – mówił w piątek Jarosław Kaczyński.  

Ten wyborczy maraton to jeden z tematów omawianych podczas wyjazdowego posiedzenia klub PiS w Jachrance na Mazowszu.

– Polacy mają dziś wielkie oczekiwanie, wielkie aspiracje – akcentował prezes Prawa i Sprawiedliwości.  

Do tego, jak mówił Jarosław Kaczyński, potrzebne jest m.in. sprawne państwo, dynamiczni przedsiębiorcy, własna waluta a także podmiotowa przynależność do UE.

Przed rządem Zjednoczonej Prawicy jeszcze sporo pracy podkreślał prezes PiS. Żeby te cele zrealizować potrzebne jest zwycięstwo w wyborach. Zdobycie większości wyborczej w Polsce jest szczególnie trudne przyznał Kaczyński.

– W Polsce trwa spór i ten spór jest rzeczą normalną. Nie ma demokracji bez sporu. Tyle tylko, że w naszej Ojczyźnie jedna strona tego sporu, czyli my, uznaje reguły demokracji i praworządności, a druga strona tych reguł po prostu nie uznaje. Dlaczego może nie uznawać? Dlatego, że ma poparcie większości mediów i poparcie pewnych czynników zagranicznych – wskazywał prezes PiS. 

Stosowane są także różne socjotechniki. Jedna z nich to mówienie, że Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska to takie same partie.

– Przede wszystkim jest różnica w reakcji na zło. Różnica, która wynika z tego, że przecież w każdym wielkim obozie politycznym muszą pojawić się czarne owce. […] My reagujemy w zgodzie z prawem, twardo i zasadniczo. Są ludzie, którzy są członkami Prawa i Sprawiedliwości i nawet odgrywali pewną rolę polityczną, którzy bardzo długo za naszych rządów znajdują się w aresztach śledczych. […] A co robi druga strona? Druga strona nie reaguje w najmniejszym stopniu na tego rodzaju wydarzenia. Wszyscy są niewinni – mówił Jarosław Kaczyński.

Dziś spotka się także Rada Krajowa Nowoczesnej. Po odejściu do nowego klubu PO części posłów tej partii Nowoczesna przestała istnieć jako klub parlamentarny.

PSL z kolei ma dziś podsumować wybory samorządowe. W Warszawie zbierze się rada naczelna tej partii.

TV Trwam News/RIRM

drukuj