fot. Monika Bilska

Zmiany w organizacji ruchu na czas uroczystości rocznicowych powstania Radia Maryja

Główne uroczystości 27. rocznicy powstania Radia Maryja odbędą się w Hali Sportowo – Widowiskowej przy ul. Bema. Tam też możliwe są zmiany w organizacji ruchu. Inaczej pojedziemy także przy ulicy Żwirki i Wigury – mówił w ,,Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Andrzej Rabuszak z Wydziału Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia.

Podczas 27. rocznicy Radia Maryja zajdzie wiele zmian w organizacji ruchu drogowego. Całe wydarzenie zabezpieczy policja – powiedział Andrzej Rabuszak.

– W telegraficznym skrócie, zaczynając od Radia Maryja przy ulicy Żwirki i Wigury – nastąpi tam zmiana ruchu polegająca na tym, że autokary z pielgrzymami będą mogły wjechać tylko od strony ul. Grudziądzkiej. Natomiast jeśli autobus wjedzie od strony Legionów, będzie przez policjantów przekierowany do najbliższego ronda i stamtąd do ul. Grudziądzkiej – poinformował pracownik Wydziału Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia.

Zmiany w organizacji ruchu na drogach będą także w okolicach hali przy ulicy Bema.

– Główne uroczystości odbędą się w Hali Sportowo–Widowiskowej przy ul. Bema. Tam też będzie zmiana organizacji ruchu. Zamiana ta będzie polegała na tym, żeby ułatwić kierowcom autokaru podjazd pod halę, bo jeśli autokary będą podjeżdżały od strony placu Hoffmana, to na wysokości hali Tor–Toru będzie zwężenie z dwóch pasów do jednego, żeby autobus mógł swobodnie zakręcić i zatrzymać się przed halą. Następnie autobusy pojadą na Motoarenę (jest to w kierunku Bydgoszczy). Tam będzie można zaparkować – powiedział w ,,Aktualnościach dnia” Andrzej Rabuszak.

Istotnym punktem będzie zakończenie uroczystości. Należy przede wszystkim trzymać się swoich grup i czekać cierpliwie na przyjazd autokaru z parkingu – wskazał gość programu.

– Po zakończeniu uroczystości, dopiero gdy zbiorą się wszyscy pielgrzymi z danego autokaru, należy zadzwonić po środek transportu. Istotne jest, żeby wszyscy posiadali numer telefonu do kierowcy i opiekuna danego autokaru. Niemniej ważne jest to, żeby pielgrzymi nie zostawiali pakunków, paczek itp., bo może to powodować różne niekorzystne sytuacje. W rejonie uroczystości będą policjanci oraz strażnicy miejscy, którzy w razie potrzeby udzielą pomocy. Będą także kierowali ruchem, jeżeli zaistnieje taka konieczność – zakończył Andrzej Rabuszak z Wydziału Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Andrzeja Rabuszaka można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj