[TYLKO U NAS] M. Zaleski: Zabieganiu o pomyślność Rzeczypospolitej i dobrobyt polskich rodzin zawsze powinna towarzyszyć troska o rozwój duchowy

Coroczne spotkanie wyrasta z przekonania, że zabieganiu o pomyślność Rzeczypospolitej i o dobrobyt polskich rodzin zawsze powinna towarzyszyć troska o rozwój duchowy kolejnych pokoleń. Tę misję Radio Maryja realizuje w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami od 27 lat – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski podczas uroczystości z okazji 27. rocznicy powstania Radia Maryja.

Michał Zaleski, jako gospodarz Torunia, w którym swoją siedzibę ma Radio Maryja, podkreślił, że rozgłośnia bardzo dobrze spełnia misję rozwoju duchowego polskich rodzin.

– Proszę o przyjęcie słów uznania i serdecznych życzeń z okazji 27. rocznicy powstania katolickiego głosu w naszych domach. Coroczne spotkanie wyrasta z przekonania, że zabieganiu o pomyślność Rzeczypospolitej i o dobrobyt polskich rodzin zawsze powinna towarzyszyć troska o rozwój duchowy kolejnych pokoleń. Tę misję Radio Maryja realizuje w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami od 27 lat, a Toruń jest dla tej misji miastem wyjątkowym, bo macierzystym – powiedział.

Prezydent Torunia zwrócił się także do przybyłych do Torunia pielgrzymów.

– Witam w Toruniu, życząc radosnego, serdecznego, rodzinnego spotkania w tym ciepłym i dobrze przygotowanym miejscu. A na drogę powrotną do domu, często odległą, życzę, by Opatrzność Boża czuwała nad każdym pielgrzymem po to, aby za rok można było się spotkać ponownie w Toruniu – dodał.

RIRM

drukuj