fot. Tomasz Strąg

M. Romanowski: Radio Maryja i TV Trwam to jedne z niewielu instytucji na rynku medialnym, które rzeczywiście są niezależne i przeciwstawiają się wszechobecnemu lewicowo-liberalnemu podejściu

Radio Maryja i TV Trwam to jedne z niewielu instytucji na rynku medialnym, które rzeczywiście są niezależne oraz reprezentują pogląd, który jest obiektywny i przeciwstawia się wszechobecnemu podejściu lewicowo-liberalnemu (…). Organizacje jak Watchdog próbują zamknąć usta tym, którzy ośmielają się mieć odmienny pogląd, niż ten panujący – powiedział dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, w rozmowie z TV Trwam. 

Nie ustają ataki na Fundację „Lux Veritatis” i Dyrektora Radia Maryja o. dra Tadeusza Rydzyka CSsR. Lewica przekonuje, że Fundacja nielegalnie otrzymuje środki publiczne i zapowiada kontrolę poselską ws. finansowania jej projektów. [czytaj więcej]

– To nadużycie i bezczelne wykorzystywanie funkcji publicznych przez posłów Lewicy do tego, żeby prześladować osoby i organizacje, które robią naprawdę wspaniałą pracę – pracę na rzecz społeczeństwa, która im się nie podoba, ponieważ jest nie w smak ich ideologii, ich absurdalnym poglądom – wskazał wiceminister.

Zdaniem dra Marcina Romanowskiego, krytyka jest tylko potwierdzeniem, jak świetną pracę wykonuje Rodzina Radia Maryja.

– Jeżeli pojawiają się ataki i przeciwności, to jest to potwierdzenie, że jest się na dobrej drodze. Należy się mobilizować do tego, żeby kontynuować tę wspaniałą pracę dla Polski i dla Kościoła – dodał.

Stowarzyszenie Watchdog Polska żąda kary więzienia m.in. dla o. dra Tadeusza Rydzyka CSsR.

– Stowarzyszenie Watchdog jest organizacją finansowaną z zagranicy. My, jako Solidarna Polska, już dawno proponowaliśmy, żeby organizacje finansowane z zagranicy, które starają się wpływać na funkcjonowanie sfery publicznej w Polsce, w sposób jawny i transparentny ujawniały źródła swojego finansowania, bo to jest właśnie niebezpieczne. Ten przykład dobitnie pokazuje, że organizacje powiązane z Sorosem chcą wpływać na życie publiczne i funkcjonowanie bardzo ważnych instytucji medialnych, jakimi są jest Radio Maryja i TV Trwam – ocenił dr Marcin Romanowski.

Działania organizacji Watchdog wobec Fundacji „Lux Veritatis” są groźne dla wolności słowa w Polsce.

– Radio Maryja i TV Trwam to jedne z niewielu instytucji na rynku medialnym, które rzeczywiście są niezależne oraz reprezentują pogląd, który jest obiektywny i przeciwstawia się wszechobecnemu podejściu lewicowo-liberalnemu (…). Organizacje jak Watchdog próbują zamknąć usta tym, którzy ośmielają się mieć odmienny pogląd, niż ten panujący – zwrócił uwagę wiceminister sprawiedliwości.

Więcej informacji o bezpodstawnych zarzutach wobec Fundacji „Lux Veritatis” można znaleźć [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl