fot. PAP/Łukasz Gągulski

Premier: Sytuacja w Małopolsce najprawdopodobniej będzie się stabilizowała

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że sytuacja w Małopolsce najprawdopodobniej będzie się stabilizowała. Szef rządu od niedzieli wizytuje tereny dotknięte podtopieniami po nawałnicach, które przeszły w weekend nad tym rejonem.

Mateusz Morawiecki w poniedziałek rano wziął udział w Krakowie w obradach sztabu kryzowego oraz spotkał się z małopolskimi samorządowcami. Relacjonował, że rozmowy dotyczyły kwestii inwestycyjnych, związanych m.in. z zabezpieczeniami przeciwpowodziowymi.

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest gotowy finansowo na realizację różnych projektów. Mamy do czynienia z utrudnieniami związanymi z różnymi zgodami środowiskowymi, administracyjnymi, ale postaramy się przełamać je w przynajmniej kilku miejscach. Postaramy się przedyskutować to z odpowiednimi instytucjami Unii Europejskiej, ponieważ rok po roku pojawiają się powodzie czasami w tych samych miejscach. Chcemy im zapobiegać, niż tylko leczyć skutki – oznajmił szef rządu.

Burze i ulewy największe szkody spowodowały w weekend w powiecie myślenickim, ale groźnie było też w powiatach: tarnowskim, krakowskim i na Sądecczyźnie. Strażacy interweniowali w Małopolsce ponad 860 razy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl