fot. flickr.com

Trwają prace nad obniżką podatku PIT

W Sejmie ruszyły prace nad obniżką podatku PIT. Ze zmian ma skorzystać 25 mln Polaków.

– To jest niezwykle ważny projekt, ponieważ ma on na celu przyspieszenie budowy klasy średniej w Polsce. Budowy grupy ludzi, która będzie zarabiała więcej na poziomie europejskim – mówił w Sejmie premier RP Mateusz Morawiecki.

To ostania  obietnica z tzw. piątki Morawieckiego, która została do spełnienia.

– Koncentrujemy się przede wszystkim nie na tym, żeby była rewolucja społeczna czy obyczajowa, fanaberie ideologiczne, tylko żeby była prawdziwa, dobra dla ludzi rewolucja godnościowa – podkreślał szef rządu.

Rządowy projekt ustawy zakłada obniżkę PIT z 18 do 17 proc.

– Znaczące, bo prawie ok 6 proc., obniżenie tego podatku, który jestem przekonany będzie bardzo pozytywnym krokiem w kierunku zwiększenia liczby obywateli na rynku pracy, ale jednocześnie doprowadzi do tego, że praca będzie się bardziej opłacała, że zostanie w kieszeniach Polaków więcej pieniędzy – mówił Mateusz Morawiecki.

Dzięki ustawie dwukrotnie zostaną podniesione koszty uzyskania przychodów dla pracowników. Wraz z obniżką PIT da ona zarabiającemu minimalne wynagrodzenie 472 złote rocznie.

– Ten ruch – obniżka podatku PIT i podniesienie kosztów uzyskania przychodu – będzie również służył temu, żeby więcej ludzi pojawiło się na rynku pracy, aby Polska gospodarka rosła – wskazywał premier RP.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl