fot. twitter.com/PremierRP

Premier RP spotkał się z doradcą prezydenta USA

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek po południu z przebywającym w Warszawie doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem – poinformowała KPRM.

John Bolton przybył do Warszawy w związku z tym, że na 1 i 2 września planowana była wizyta w Polsce prezydenta Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych odwołał tę wizytę w czwartek w związku z nadciągającym nad Florydę huraganem. Zamiast prezydenta USA na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przybędzie wiceprezydent Mike Pence.

Oprócz rozmowy z premierem Morawieckim podczas wizyty w Warszawie Bolton spotkał się też z szefem gabinetu prezydenta RP Krzysztofem Szczerskim, szefem MON Mariuszem Błaszczakiem oraz szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem.

Informując o odwołaniu wizyty w Warszawie prezydent USA zapowiedział, że w niedługim czasie przybędzie do Polski.

Krzysztof Szczerski zaznaczył w piątek po południu, że wizyta prezydenta USA została przełożona, a nie odwołana i odbędzie się jeszcze w tym. Wyraził też nadzieję, że nowa data wizyty Trumpa w Polsce będzie znana w przyszłym tygodniu. [czytaj więcej]

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl