fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Zakończyło się konsultacyjne spotkanie prezydenta z premierem ws. Krajowego Planu Odbudowy i Nowego Ładu

Zakończyło się konsultacyjne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawiecki dotyczące Nowego Polskiego Ładu oraz Krajowego Planu Odbudowy. Rozmowa dotyczyła kierunków, pomysłów, wdrażanych nowych rozwiązań – powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Spotkanie rozpoczęło się w południe; trwało do godz. 14.00. Ze strony kancelarii prezydenta uczestniczyli w nim szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, minister Adam Kwiatkowski oraz rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Ze strony rządowej poza premierem Mateuszem Morawieckim w spotkaniu wzięli udział wiceministrowie finansów Sebastian Skuza i Piotr Patkowski, wiceminister funduszy i polityk regionalnej Waldemar Buda oraz rzecznik rządu Piotr Müller.

„Rozmowa dotyczyła kierunków, pomysłów, wdrażanych nowych rozwiązań. Proszę pamiętać, że kwestia Krajowego Planu Odbudowy była bardzo szczegółowo i wnikliwie omawiana przez prezydencką Radę do spraw Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Sporo nowych rozwiązań, które zostały zawarte w KPO było wypracowanych na jej posiedzeniach” – zaznaczył prezydencki rzecznik.

Sejm przyjął we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. „Za” opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu. [czytaj więcej]

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl