fot. PAP/Hanna Bardo

Premier M. Morawiecki potwierdził organizację dwóch dużych imprez siatkarskich w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił wsparcie rządu w organizacji dwóch wielkich imprez siatkarskich w kraju – mistrzostw Europy mężczyzn 2021 i świata kobiet 2022. Poinformował, że pierwsza z nich odbędzie się w trzech polskich miastach – w Krakowie, Gdańsku i Katowicach.

https://twitter.com/SPORT_GOV_PL/status/1295741986222346245

„Polska gości ważne imprezy dla siatkarzy i siatkarek. W przyszłym roku będziemy gospodarzami mistrzostw Europy mężczyzn. Odbędą się one w trzech miastach w Polsce – w Krakowie, Gdańsku i Katowicach. Mam marzenie, żeby tu w Katowicach odbył się finał” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji pod Spodkiem.

Przed jedną z najważniejszych hal dla polskiej siatkówki premier wyraził nadzieję, że reprezentacja powalczy znowu o złoto.

„Cieszę się, że poszliśmy w tak dobrym kierunku w siatkówce i będziemy mogli powalczyć o złoto. Tak jak Hubert Wagner powiedział – interesuje nas tylko złoto” – dodał i zapewnił: „Ze strony rządu zapewniamy środki na licencje, żeby te zawody odbyły się na najwyższym poziomie. Cieszę się, że w Polsce odbywają się takie wydarzenia sportowe”.

W grudniu 2019 roku Polska wspólnie z Czechami, Estonią i Finlandią wybrana została na gospodarza ME 2021 w siatkówce mężczyzn. W naszym kraju ma zostać rozegranych większość meczów – 15 spotkań grupowych, cztery spotkania 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, oba półfinały, a także spotkanie o brązowy medal i finał.

„Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za wspieranie polskiego sportu. Dzięki temu między innymi w Polsce odbędzie się walka o najważniejsze tytuły. Wierzę, że w Katowice Biało-Czerwoni wywalczą mistrzostwo Starego Kontynentu” – powiedziała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Z kolei mistrzostwa świata kobiet mają się odbyć w Polsce i Holandii w 2022 roku. Główną areną imprezy będzie stadion w Arnhem. W Holandii mają się odbyć mecze otwarcia i finał.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl