fot. facebook.com/wojewodaCzarnek

[TYLKO U NAS] P. Czarnek: Mamy już nie „dobrą zmianę”, a „dobrą kontynuację”. Zamysł premiera M. Morawieckiego dot. Polski jest bardzo dobry  

Widać, że zamysł premiera Mateusza Morawieckiego dotyczący Polski jest bardzo dobry, teraz wypełnienie tego zamysłu wtorkowym przemówieniem i ciężką pracą przez cztery lata po to, żeby kontynuować jeszcze efektywniej, z jeszcze lepszą skutecznością te wszystkie reformy, które zostały rozpoczęte. I reformować dalej. W tej chwili mamy już nie „dobrą zmianę”, a „dobrą kontynuację” – podkreślił prof. Przemysław Czarnek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki przedstawi w Sejmie expose, a w nim wizje rozwoju Polski na najbliższe lata. Poseł Przemysław Czarnek zwrócił uwagę, iż obecnie mamy już „dobrą kontynuację”, a nie „dobrą zmianę”.

– Wszystkie programy, które zostały zapowiedziane mają być realizowane w tempie, które zostało narzucone wypowiedziami prezesa Jarosława Kaczyńskiego czy premiera Mateusza Morawieckiego w czasie kampanii wyborczej. Choćby 100 obwodnic, które w najbliższym czasie mają być realizowane czy 13-ta emerytura, która ma być wypłacana w przyszłym roku, 14-sta w kolejnych i szereg innych zapowiedzi, które zdecydowanie mają pomóc życiu Polakom. To wszystko jest niezwykle ważne. Sam jestem ciekaw, na jakie inne jeszcze aspekty zwróci uwagę premier Mateusz Morawiecki – powiedział polityk.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości wskazał, że są drobne zmiany w rządzie personalne, ale już zasadnicze, jeśli chodzi o strukturę Rady Ministrów.

– Utworzenie nowego ministerstwa – Ministerstwa Aktywów Państwowych, na czele którego stoi pan premier Jacek Sasin, to jest ruch w dobrym kierunku, po to, żeby nasze srebra rodowe, jakimi są nasze prężnie działające spółki, jeszcze lepiej ze sobą współpracowały, efektywniej dla siebie współpracowały dla rozwoju gospodarczego, ale także dla odpowiedzialności społecznej i biznesu, dla rozwoju kulturalnego naszej ojczyzny (…). Mamy Ministerstwo Rozwoju połączone z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Ministerstwem Inwestycji, poszerzone jeszcze o zakres turystyki. Widać, że zamysł premiera Mateusza Morawieckiego jest bardzo dobry, teraz wypełnienie tego zamysłu jutrzejszym przemówieniem i ciężką pracą przez cztery lata po to, żeby kontynuować jeszcze efektywniej, z jeszcze lepszą skutecznością te wszystkie reformy, które zostały rozpoczęte. I reformować dalej – mówił.

Również we wtorek ma zapaść wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. legalności powołania i działania Krajowej Rady Sądownictwa w Polsce.

– Jakiekolwiek nie byłoby to orzeczenie TSUE we wtorek, to nie ma najmniejszej wątpliwości, że orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie jest bezpośrednio stosowanym źródłem prawa. Nie należy do katalogu źródeł prawa powszechnie obowiązującego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z powyższym, jakiekolwiek by nie było, nie zmienia od razu sytuacji prawnej samego KRS, jak i Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, statusu sędziów, którzy są powoływani na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa przez prezydenta. Takie wrażenie odnosi się nieraz z wypowiedzi polityków opozycji, że to orzeczenie TSUE jest jakby orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzeniu niekonstytucyjności  jakiegoś przepisu. Nie. To nie jest ta procedura – wyjaśnił gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z posłem Przemysławem Czarnkiem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl