fot. twitter.com

W poniedziałek premier M. Morawiecki z wizytą w woj. mazowieckim, świętokrzyskim i małopolskim

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w woj. mazowieckim, świętokrzyskim i małopolskim – poinformowało w niedzielę Centrum Informacyjne Rządu. W czterech zaplanowanych spotkaniach będą mu towarzyszyli ministrowie.

CIR podało, że wyjazd odbędzie się w 300 dni od zaprezentowania programu tzw. piątki Morawieckiego – pięciu projektów rządowych zapowiedzianych przez niego na konwencji PiS w kwietniu ub.r. Szef rządu zapowiedział wówczas wprowadzenie mniejszego ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów „Dostępność” oraz przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

W poniedziałek przewidziana jest wypowiedź premiera dla mediów w Warszawie w Centrum Mińska o godz. 8.30. Prezes Rady Ministrów uda się następnie do podwarszawskiego Raszyna, gdzie o godz. 10.00 przewidziano briefing premiera z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Na 11.30 w Białobrzegach (Mazowieckie) premier oraz minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz odwiedzą sklep „Let’s Play” i spotkają się z dziennikarzami. Czwartym punktem programu będą odwiedziny w Środowiskowym Domu Samopomocy w Jedlance k. Jedlińska (Mazowieckie), gdzie Morawieckiemu będzie towarzyszył minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Tu briefing premiera CIR zapowiedziało na godz. 12.15.

Dwa ostatnie punkty to spotkanie szefa rządu i minister finansów Teresy Czerwińskiej w Zagnańsku (Kieleckie) w produkującej europalety z drewna firmie Grosspack o godz. 14.10. O godz. 16.35 w Gołczy (Małopolskie) Morawiecki odwiedzi rodzinę wielodzietną.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl