fot. PAP/Marcin Gadomski

Premier M. Morawiecki o zerowym VAT na żywność: Nie wykluczam, że przedłużymy ulgę na kolejny rok

Zerowa stawka VAT na żywność to bardzo poważna ulga. Nie wykluczam, że przedłużymy ją na kolejny rok – powiedział w Radziejach premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki został zapytany podczas wizyty w OSP Radzieje, jaka jest możliwość przedłużenia zerowej stawki VAT na żywność.

„Co oznacza obniżka VAT do zera z punktu widzenia budżetu? Popatrzmy na to w taki sposób: nagle z budżetu państwa znika ok. 10 mld złotych. Dlaczego to robimy? Po to, aby o 10 mld zł wszyscy Polacy mniej zapłacili za codzienne zakupy” – podkreślił.

Szef rządu wskazał, iż zerowa stawka VAT na żywność ma „ulżyć Polakom w bardzo trudnym czasie inflacji”.

„To jest bardzo poważna ulga. Nie wykluczam, że przedłużymy ją na kolejny rok, ale te decyzje zapadną w swoim czasie, jak będziemy mieli dokładną wiedzę dotyczącą wysokości inflacji na ten rok, ale również prognozowanej na kolejny rok” – poinformował.

Zerowa stawka VAT na żywność obowiązuje do 30 czerwca tego roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl