Premier M. Morawiecki: Poznań musi być wielką aglomeracją

Poznań musi być wielką aglomeracją, która będzie promieniować na Wielkopolskę, Polskę i Europę; Poznań nie potrzebuje afer, potrzebuje dobrego bauera – mówił w piątek podczas konwencji regionalnej PiS w Poznaniu premier Mateusz Morawiecki.

„Poznań po 1989 r. trochę się zagubił, mógł być wielką aglomeracją i musi być wielką aglomeracją, która będzie promieniować nie tylko na Wielkopolskę, nie tylko na Polskę, na całą Europę” – powiedział szef rządu.

Jego zdaniem, „aby tak się stało Poznań nie potrzebuję afer fakturowych, afer mobbingowych”.

„Poznań potrzebuje, jak to się u was mówi, dobrego bauera” – podkreślił premier.

Takim dobrym gospodarzem, jak akcentował, jest kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Tadeusz Zysk.

„Przedsiębiorca, przedsiębiorca z pasją, z pewną misją. Człowiek sukcesu, który pokazał, że ciężką zdyscyplinowaną pracą, z wielkim szacunkiem dla pracowników, można utworzyć wspaniałe przedsiębiorstwo” – akcentował Mateusz Morawiecki.

„Zysk zrobi z Poznania perłę Europy” – zapowiedział.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl