fot. PAP/Tomasz Gzell

„Polska wielki projekt”

Stoimy być może na jednym z najważniejszych zakrętów historii od czasów II wojny światowej – mówił premier Mateusz Morawiecki, który zainaugurował w piątek kongres „Polska Wielki Projekt”.

To już XII edycja kongresu „Polska Wielki Projekt”. Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, inaugurując wydarzenie, że podczas poprzednich kongresów zastanawiano się „co trzeba zrobić, aby Polska była wielka”.

Na kongresie „Polska Wielki Projekt” wiele razy zastanawialiśmy się, co trzeba zrobić, aby Polska była wielka, była wielkim projektem. Aby Polska faktycznie była wielkim projektem, musi być osadzona w projekcie europejskim. Przecież wszystkich nas zrodziła idea Europy chrześcijańskiej, rzymskiej, greckiej zaznaczał.

Premier podkreślał, że wojna na Ukrainie, z którą mamy do czynienia, zredefiniuje Europę i być może cały świat.

– Wojna, z którą mamy do czynienia, zredefiniuje Europę, a być może cały świat. Putin i Kreml wydestylowali ze współczesnej historii wszystko to, co najgorsze: nacjonalizm, imperializm i kolonializm – mówił szef rządu.

Dlatego musimy budzić Europę z drzemki.

Jeżeli Europa przegra tę walkę, to nie tylko nigdy nie będzie taka sama, ale będzie Europą pokonaną, bezzębną, której trudno będzie rozwinąć skrzydła, aby zwyciężyć w wielkim współczesnym wyścigu wskazywał Mateusz Morawiecki.

Organizatorem kongresu jest Fundacja Polska Wielki Projekt. Prowadzi ona działalność społeczną, edukacyjną, kulturalną, artystyczną oraz informacyjną. Jej celem jest m.in. promocja i popularyzacja najważniejszych polskich osiągnięć gospodarczych, społecznych, naukowych, kulturalnych, technicznych i technologicznych.

TV Trwam News

drukuj