fot. Krystian Maj/KPRM

Premier M. Morawiecki: Polski Ład jest wielkim programem tworzenia ponad 500 tys. nowych miejsc pracy nasyconych polską myślą techniczną

Rdzeniem Polskiego Ładu jest tworzenie nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanych pracowników – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu odwiedził dziś Centrum Kształcenia Zawodowego w Tomaszowie Mazowieckim. 

Podczas konferencji zaznaczył, że strategia ponownego uprzemysłowienia naszego kraju ma ogromny sens. „Nigdy w historii Polski nie było tylu osób, które miały pracę co teraz” – zwrócił uwagę premier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że reindustrializacja musi być powiązana z procesem kształcenia. Dlatego właśnie w ramach Nowego Ładu rząd chce przeznaczyć wielkie środki na inwestycje w edukację, które będą służyć młodym Polakom.

– Polski Ład jest wielkim programem tworzenia ponad 500 tys. nowych miejsc pracy nasyconych polską myślą techniczną. Te miejsca pracy będą służyć młodym Polakom, którzy odnajdują swoją drogę zawodową i spełniają się tutaj w Polsce. To jest nasze fundamentalne założenie. Dlatego w Polskim Ładzie, który jest kontynuacją  Planu Odpowiedzialnego Rozwoju w sensie nadbudowy gospodarczej, będziemy przekazywać ogromne strumienie środków – tak jak tutaj, do Tomaszowa Mazowieckiego. Podobnie w innych miastach i powiatach przeznaczymy duże pieniądze na kształcenie zawodowe i techniczne, które ma być jak najlepiej dostosowane do potrzeb lokalnych przedsiębiorców i branż – powiedział Mateusz Morawiecki.

W ocenie premiera, nowe miejsca pracy przyciągną do kraju także Polaków, którzy w ostatnich latach wyjeżdżali za granicę w celach zarobkowych. Według szefa rządu można już mówić o ponad 100 tys. osób, które wróciły do Polski.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że Rzeczpospolita, aby się rozwijać, potrzebuje mądrych i wykształconych technicznie ludzi.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl