[TYLKO U NAS] Premier M. Morawiecki: Całej Rodzinie Radia Maryja składam najlepsze życzenia, za trud, za wszystko, co dla Polski i Boga zrobiliście przez te 27 lat

Całej Rodzinie Radia Maryja składam najlepsze życzenia, za cały trud, za wszystko, co dla Polski, dla Boga zrobiliście państwo przez te 27 lat – powiedział podczas 27. rocznicy powstania Radia Maryja premier RP Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki zaakcentował, że bardzo ważną rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości odegrały kobiety.

– Jedna z osób duchownych, która tutaj jest z nami, kiedyś powiedziała mi, że w stulecie niepodległości, w stulecie odzyskania niepodległości, za mało mówimy o naszych paniach. Czcimy powstańców, legionistów, naszych żołnierzy wszystkich wojen, wszystkich powstań. Czcimy wielkich naszych ojców, którzy przyczynili się do tej niepodległości i to jest bardzo słuszne – podkreślił.

Prezes Rady Ministrów zwrócił uwagę, że to dzięki polskich matkom, żonom, babciom mamy wolną Polskę.

– Powinniśmy z większą czcią, miłością pamiętać o naszych matkach, żonach, babciach, siostrach, córkach z tamtych lat, które poprzez swoją cichą, wielką pracę przechowywały wiarę, religię, język, kulturę, przechowywały Polskę. To dzięki nim jesteśmy tutaj dzisiaj, gdzie jesteśmy i winniśmy im wielką wdzięczność, że właśnie były w tych strasznych trudnych latach, dniach, dekadach były cały czas bliskie idei Polski. Szczęśliwej, wielkiej, wspaniałej Polski – zaznaczył.

Premier RP odwołał się do słów jeden z najpiękniejszych polskich pieśni pt. „Z dawna Polski Tyś Królową” i powiedział, że jego wielką prośbą jest, aby Matka Boża miała polski naród w swojej opiece.

– Na wejściu, kiedy wchodził tutaj orszak, to śpiewaliśmy jedną z najpiękniejszych Polskich pieśni. Tam jest taka zwrotka, ostatnia: Miej w opiece naród cały, /Który żyje dla twej chwały, /Niech rozwija się wspaniały, więc Matko Boska Nieustającej Pomocy, to jest moja wielka prośba, wielkie zawołanie: Miej w opiece naród cały. Również tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno jeszcze póki co, tak jak my tutaj, tak jak cała Rodzina Radia Maryja, której składam najlepsze życzenia, za cały trud, za wszystko, co dla Polski, dla Boga zrobiliście państwo przez te 27 lat i żeby wszyscy, którzy trochę błądzą, jeszcze nie czują tak do końca tego piękna, które w słowie i w wartościach związanych z Polską się mieszczą, żeby to wszystko pojęli, bo myślę, że wtedy tak naprawdę będziemy wszyscy dogłębnie szczęśliwi. Bóg zapłać za wszystko – wszystkiego dobrego – zakończył premier Mateusz Morawiecki.

RIRM

drukuj