Prognoza pogody na 28 i 29 sierpnia

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Półwysep Iberyjski oraz południowa Skandynawia będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów wysokiego ciśnienia. Polska jest w zasięgu płytkiego, wypełniającego się niżu przemieszczającego się z rejonu Cieśnin Duńskich nad Środkowy Bałtyk. Z zachodu na wschód wędruje związany z niżem front okluzji. Za frontem ponownie dotrze nad Polskę świeże, chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu, na północnym-wschodzie lokalne burze. Temperatura maksymalna od 18 st., 19 st. na Suwalszczyźnie, Pogórzu Karpackim i wybrzeżu do 23 st. na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 55 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane, tylko miejscami na północy i wschodzie zachmurzenie duże i zanikające słabe opady deszczu. Po północy liczne rozpogodzenia. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 9 st. do 14 st., chłodniej w rejonach podgórskich: około 8 st. Wiatr słaby, zmienny.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i północnym wschodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. na Suwalszczyźnie do 26 st. na zachodzie i południowym zachodzie, chłodniej miejscami w rejonach podgórskich: około 19 st. Wiatr słaby, zmienny.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj