Deszczowo w całym kraju

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i częściowo Skandynawia będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Białorusią. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będzie rozległy wyż znad zachodniej Europy.

Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu znad Białorusi. Z północy na południe kraju będzie się przemieszczał chłodny front atmosferyczny, za którym rozbuduje się klin wyżowy. Z północnego zachodu napłynie wilgotne i nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich Karpat także deszczu ze śniegiem. W Karpatach opady śniegu, miejscami prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura maksymalna od 3 st. na Suwalszczyźnie, 5 st. w centrum do 7 st. na zachodzie, na terenach podgórskich Karpat od 0 st. do 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu wschodnim okresami dość silny, we wschodniej połowie kraju i nad morzem porywisty, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, w Karpatach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki, na wschodzie także deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich Karpat deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Wysoko w Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 10 cm. Temperatura minimalna od -2 st. w dolinach górskich Karpat i 0 st. na Suwalszczyźnie do 4 st. na zachodzie i 5 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na południu i na wybrzeżu zachodnim porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, w Karpatach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj