fot. PAP

Napływa suche i stabilne powietrze

Polska będzie pod wpływem układu wyżowego łączącego wyż z centrum nad wschodnią Ukrainą z Wyżem Azorskim, jedynie nad północną częścią kraju zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej i mało aktywnego frontu atmosferycznego.

Nad przeważającą część kraju z południowego zachodu będzie napływać suche i stabilne powietrze, jedynie nad krańce północne, na północ od frontu, przejściowo będzie napływać chłodniejsze i bardziej wilgotne, powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W poniedziałek w kraju na północy zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słaby deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 7 st., 9 st. na północnym wschodzie, w kotlinach karpackich i nad morzem do 13 st., 14 st. na południowym zachodzie. W centrum około 12 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy z poniedziałku na wtorek na północy zachmurzenie umiarkowane i duże, na Mazurach i Suwalszczyźnie gdzieniegdzie słaby deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami silne zamglenia, a na obszarze od wschodniego Pomorza przez Warmię, Mazury po Suwalszczyznę i Podlasie gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. min. od -4 st., -3 st. na południowym wschodzie i w kotlinach górskich do 3 st., 4 st. na północnym zachodzie i nad morzem. W centrum około 0 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych.

We wtorek na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i na północy Wielkopolski zachmurzenie umiarkowane i duże oraz słabe opady deszczu. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 10 st. do 13 st., chłodniej jedynie nad samym morzem i w kotlinach karpackich, od 8 st. do 10 st. Wiatr słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany, nad samym morzem umiarkowany i dość silny, zachodni i południowo-zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temp. maks. 12 st. Wiatr przeważnie slaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe, silne zamglenia. Temp. min. 0 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie małe. Temp. maks. 12 st. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj