D. Figura: odpowiedzialność polityczna spada na Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi polityczną odpowiedzialność za nieprawidłowości dotyczące reprywatyzacji w Warszawie – powiedział na antenie Telewizji Trwam radny PiS-u w stolicy Dariusz Figura.

O sprawie zrobiło się głośno po sobotniej publikacji dotyczącej okoliczności reprywatyzacji jednej z najdroższych działek w Warszawie o wartości około 160 mln zł. Miasto zwróciło ją w 2012 roku trójce prawników, którzy wykupili do niej roszczenia.

Tymczasem Ministerstwo Finansów uzyskało dokumenty sugerujące, że byłemu współwłaścicielowi nieruchomości zostało w PRL-u przyznane za nią odszkodowanie. Od kwietnia sprawę bada CBA.

Dariusz Figura zaznaczał na antenie Telewizji Trwam, że na razie nie można mówić o odpowiedzialności karnej w stosunku do prezydent stolicy. Zaznaczył jednak, że ponosi ona innego rodzaju odpowiedzialność.

– Odpowiedzialność polityczna jest tutaj dosyć oczywista. Jak patrzymy na historię reprywatyzacji w Warszawie, to skala roszczeń po roku 2007 gwałtownie wzrosła, a potem gwałtownie wzrósł odsetek reprywatyzacji wtórnych, czyli udział osób, które odkupywały roszczenia i ubiegały się o zwroty. Ten proces pani prezydent ,,przegapiła”. Jeżeli z Warszawy wypływają dziesiątki milionów złotych, a pani prezydent nie reaguje, bo trudno mówić o takiej reakcji po ośmiu latach, to odpowiedzialność polityczna jest oczywista – powiedział Dariusz Figura.

Dziś głos w sprawie zabrał także szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Zaznaczył, że jego partia będzie chronić i wspierać Hannę Gronkiewicz-Waltz, bo jest dobrym prezydentem miasta, ale też obiektem zmasowanego ataku politycznego i partyjnego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl