Papież Franciszek modlił się za ofiary trzęsienia ziemi

Ojciec Święty Franciszek wyraził żal z powodu tragicznego trzęsienia ziemi, które nawiedziło środkowe Włochy. Podczas dzisiejszej audiencji Papież zrezygnował z katechezy, by modlić się z zebranymi na pl. Świętego Piotra za ofiary kataklizmu.

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera nawiedziło nad ranem rejon środkowych Włoch. Ostatni bilans ofiar to 37 zabitych.

Ojciec św. Franciszek wyraził ubolewanie z tego powodu i zapewnił o bliskości ze wszystkimi osobami, które przebywają na terenach dotkniętych wstrząsami.

– Chcę zapewnić wszystkie te osoby z okolic Accumuli, Amatrice i pozostałych, w diecezji Rieti, Ascoli Piceno i z pozostałych w całej prowincji Lazio, Umbria i Marche o modlitwie i pragnę im powiedzieć, aby były pewne czułości i uścisku całego Kościoła, który w tej chwili pragnie was uścisnąć swoją macierzyńską miłością, także naszym uściskiem z tego Placu – mówił Papież.

Ojciec Święty podziękował również wolontariuszom i członkom Obrony Cywilnej za ratowanie ludzi.

Jak zawsze pozdrowił pielgrzymów zgromadzonych na placu Św. Piotra; skierował również kilka słów do Polaków.

– Drodzy bracia i siostry, przechodząc przez Świętą Bramę miłosierdzia pamiętajcie, że Chrystus jest jedynym źródłem błogosławieństwa, z którego wypływa zbawienie dla wszystkich ludzi, a wiara, nadzieja i miłość uzdalniają nas do przyjęcia tej łaski. Z serca wam błogosławię – powiedział papież Franciszek.

Transmisję z Watykanu przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl