Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

Na zakończenie tej celebracji pragnę szczególne pozdrowienie skierować do was, drodzy diakoni, którzy przybyliście z Włoch i innych krajów. Dziękuję za waszą obecność tu dzisiaj, ale przede wszystkim za waszą obecność w Kościele!

Pozdrawiam wszystkich pielgrzymów, szczególnie Europejskie Stowarzyszenie historyków Schützen. Uczestników „Drogi Przebaczenia” promowanego przez ruch Celestiniano oraz Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Energii Odnawialnej, zaangażowane w dzieło wychowania do troski o stworzenie.


Wspominam też dzisiejszy Narodowy Dzień Ulgi w Cierpieniu, którego celem jest pomoc ludziom w dobrym przeżywaniu ostatniego etapu ziemskiej egzystencji, jak również tradycyjną pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Piekarach, która odbywa się dzisiaj w Polsce. Niech Matka Miłosierdzia wspiera rodziny i młodych ludzi w ich drodze na Światowy Dzień Młodzieży Krakowie.

W najbliższą środę, 1 czerwca, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, wspólnoty chrześcijańskie Syrii, zarówno katolickie jak i prawosławne, będą się wspólnie uczestniczyć w specjalnej modlitwie o pokój, której protagonistami będą same dzieci. Syryjskie dzieci zapraszają dzieci z całego świata, aby dołączyły do ich modlitwy o pokój.

Prośmy o Maryję Pannę o wstawiennictwo w tych intencjach, powierzając Jej także życie i posługę wszystkich diakonów na świecie.

 
 
Tłumaczenie: Radio Maryja
drukuj