fot. flickr.com

Mija 6 lat od rozpoczęcia pontyfikatu papieża Franciszka

Dziś mija 6 lat od wyboru ks. kard. Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową. Z tej okazji późnym popołudniem w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, sprawowana będzie uroczysta Msza św. Wezmą w niej udział prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Eucharystii przewodniczył będzie ks. kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.

Ks. kard. Jorge Bergoglio sześć lat temu został wybrany na Stolicę Piotrową, po ustąpieniu papieża Benedykta XVI. 13 marca 2013 r., drugiego dnia konklawe, księża kardynałowie wybrali na Stolicę Piotrową kardynała z Argentyny, który przyjął imię Franciszek.

Ks. prof. Jan Perszon podkreślił, że Ojciec Święty Franciszek w swoim pontyfikacie postawił przede wszystkim na prymat ubogich.

– On wszędzie, gdzie się da, przypomina nam o ubogim Chrystusie, który nas swoim ubóstwem ubogacił. Uczy także o tym, że prostota życia, otwartość na brata i siostrę, dzielenie się darami ziemi własnej pracy, poczucie solidarności z tymi, którzy źle się mają, to są jego priorytety. Sądzę, że wynika to z jego osobistego doświadczenia. Pobudzenie ewangelicznej wrażliwości w nas jest dla Ojca Świętego priorytetem – wskazał ks. prof. Jan Perszon.         

W ciągu sześciu lat pontyfikatu papież Franciszek odbył 27 zagranicznych podróży apostolskich, podczas których odwiedził 40 państw. 23 razy pielgrzymował po terytorium Włoch. W czasie swojej papieskiej posługi wydał 2 encykliki i 3 adhortacje apostolskie.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl