fot. mf.gov.pl

Lubuskie: Policja i KAS zlikwidowały nielegalny salon gier hazardowych

3 lata więzienia i 400 tys. zł grzywny grozi właścicielowi nielegalnych automatów do gier hazardowych, które we wtorek policjanci i funkcjonariusze KAS znaleźli w jednym z lokali w Gubinie (Lubuskie) – poinformował Norbert Marczenia z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

„To kolejne uderzenie gubińskich kryminalnych w światek nielegalnego hazardu. Każda informacja o nowym punkcie, w którym prawdopodobnie może być prowadzona działalność oferująca nielegalny hazard, jest przez nich sprawdzana. Tak też było i tym razem” – powiedział Norbert Marczenia.

We wtorek policjanci z Gubina wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej weszli do lokalu w Gubinie, gdzie miało działać nielegalne kasyno. Były tam 4 nielegalne automaty do gier hazardowych. Urządzenia zostały zabezpieczone przez Lubuski Urząd Celno-Skarbowy, który wszczął postępowanie w tej sprawie.

Norbert Marczenia przypomniał, że ustawa o grach hazardowych przewiduje dla właściciela niezarejestrowanych automatów do gier karę 100 tys. zł od każdego urządzenia. Ponadto grozi mu do trzech lat więzienia.

Wysoką karę pieniężną może otrzymać również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych – zaznaczył policjant.

PAP/RIRM

drukuj