Papież: nawrócić się to pozwolić, by Pan żył w nas i działał

Nie może być autentycznego poszukiwania jedności bez pełnego powierzenia się miłosierdziu Ojca – powiedział papież Franciszek.  W bazylice św. Pawła za Murami Ojciec Święty przewodniczył dziś nieszporom.

W rozważaniach Papież nawiązał do Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian. Zwrócił uwagę, że jedynym motywem, na którym opiera się tajemnica apostoła, jest nieskończona dobroć oraz obfite miłosierdzie Boga, które głosił On wszystkim.

Ojciec Święty Franciszek podkreślił, że wszyscy wierzący w Chrystusa są powołani do głoszenia cudownych dzieł Bożych.

– Możemy iść naprzód po drodze wiodącej do pełnej i widzialnej jedności chrześcijan nie tylko wtedy, kiedy zbliżamy się do siebie nawzajem, ale przede wszystkim w tej mierze, w jakiej nawracamy się do Pana, który przez swą łaskę wybrał nas i powołał do bycia Jego uczniami. Nawrócić się oznacza pozwolić, by Pan żył w nas i działał. Dlatego też, kiedy chrześcijanie różnych Kościołów słuchają Słowa Bożego i starają się wprowadzić je w życie, to niewątpliwie czynią tym samym ważne kroki na drodze ku jedności – mówił Ojciec Święty.

Papież dodał, iż w Roku Miłosierdzia należy pamiętać, że nie może być prawdziwego poszukiwania jedności chrześcijan, jeżeli nie polegamy na łasce i miłosierdziu Boga.

Na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan Ojciec Święty wezwał wszystkich chrześcijan, by przepraszali Boga za grzech podziałów, który jest otwartą raną na ciele Chrystusa.

Papież Franciszek jako Biskup Rzymu i Pasterz Kościoła Katolickiego przeprosił również chrześcijan innych wyznań za nieewangeliczne zachowanie ze strony niektórych katolików.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl