fot. PAP/EPA

Papież Franciszek do Polaków: Niech Wielki Tydzień będzie dla was i waszych bliskich czasem miłosierdzia i łaski

Niech Wielki Tydzień będzie dla was i waszych bliskich czasem miłosierdzia i łaski – powiedział do polskich pielgrzymów Ojciec Święty Franciszek.  Pozdrawiając naszych rodaków zgromadzonych dziś na audiencji generalnej, Papież przypomniał, że już najbliższa niedziela wprowadzi nas w Wielki Tydzień.

– Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy Bracia i Siostry, zbliżamy się do Niedzieli Palmowej, która wprowadzi nas w Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Otwórzmy nasze serca na miłość Boga, który własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał dla naszego zbawienia. Niech to będzie czas miłosierdzia i łaski dla Was i Waszych bliskich. Niech Bóg Wam Błogosławi – powiedział papież Franciszek.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę Anioł Pański Papież kontynuował cykl katechez poświęconych modlitwie Ojcze Nasz. Zwrócił uwagę, że każdego dnia potrzebujemy przebaczenia podobnie jak chleba.

Ojciec Święty zaznaczył, że gdybyśmy byli nawet ludźmi doskonałymi, krystalicznymi, świętymi, którzy nigdy nie odstąpili od życia w dobru, to zawsze pozostajemy dziećmi, które wszystko zawdzięczają Ojcu.

Papież przestrzegł też przed pychą, którą nazwał najbardziej niebezpieczną postawą wszelkiego życia chrześcijańskiego. To – jak dodał – postawa człowieka, który staje przed Bogiem, myśląc, że zawsze ma z Nim rachunki uregulowane.

Audiencję papieża Franciszka można zobaczyć [tutaj].

RIRM

drukuj