Szef KE: granice państw narodowych przyczyną problemów UE

Problemy, jakie ma teraz Unia Europejska, wynikają z tego, że jest ona podzielona granicami państw narodowych – powiedział Jean Claude Juncker.

Szef Komisji Europejskiej dodał również, że granice państw są najgorszą rzeczą, jaką kiedykolwiek wymyślono. Słowa polityka cytowane w mediach były jednym z komentarzy na temat sytuacji Unii po Brexicie.

Jak pisze „Nasz Dziennik”, opinie Junckera nie dziwią, bo od dawna opowiada się on za ścisłą ekonomiczną i polityczną integracją UE.

Europoseł prof. Karol Karski podkreślił, że takie słowa nie budzą zdziwienia,  gdy na czele ważnego unijnego organu stoi federalista.

Popełniono pewien błąd i przy mianowaniu składu Komisji Europejskiej postawiono na jej czele federalistę – osobę, o której z góry wiadomo, że będzie dążyła do stworzenia państwa federacyjnego. Oczywiście tego nie da się uczynić bez zgody państw członkowskich. Komisja Europejska ma jednak dosyć znaczne uprawnienia i jeśli na jej czele stoi ktoś, kto czuje przed sobą jakby misję likwidacji granic państwowych, doprowadzenia do upadku państw członkowskich i utworzenia w ich miejsce nowego tworu państwowego, to będzie to sytuacja stanowiąca pewne obciążenie – zaznaczył europoseł Karol Karski.

Na słowa Jean Claude Junckera ostro zareagowała premier Wielkiej Brytanii Theresy May. W krytycznym oświadczeniu szefowej brytyjskiego rządu możemy przeczytać, że dla Brytyjczyków istnienie granic jest bardzo ważne i konieczne jest zwiększenie na nich kontroli.

Szef KE wypowiedział się również na temat problemu setek tysięcy migrantów w UE i zaapelował o „solidarność z uchodźcami”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl