Pogoda na sobotę i niedzielę

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Przeważająca część kraju znajdzie się już w zasięgu niżu, którego ośrodek znad Adriatyku przemieszczać się będzie na północ. Początkowo pozostaniemy jeszcze w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego, w ciągu dnia z południa zacznie napływać nieco cieplejsza, ale też polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 987 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w zachodniej części kraju. Miejscami zwłaszcza w południowo-wschodniej połowie kraju słabe opady deszczu. Nad morzem lokalnie opady deszczu ze śniegiem, a w Karpatach opady śniegu i śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 1 do 5 st., jedynie na zachodzie i południowym zachodzie miejscami do 6 st. Wiatr słaby, nad morzem miejscami umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę w zachodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże ze słabymi opadami deszczu ze śniegiem lub śniegu, a na wschodzie lokalnie deszczu. Temperatura minimalna od -1 do 1 st., lokalnie w rejonach podgórskich Karpat możliwa niższa do około -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W niedzielę przeważać będzie zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu, lokalnie na krańcach północnych deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 st., 3 st. miejscami na krańcach północnych do 4 st., 8 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, w Sudetach okresowo porywisty, na przeważającym obszarze południowo-wschodni i południowy, jedynie na krańcach północnych wschodni i północno-wschodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami możliwe słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl