fot. PAP/EPA

Polska znajduje się na skraju niżu

Jak informuje IMGW, Europa północna, zachodnia i centralna znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże.

Polska znajduje się na skraju niżu z rejonu Wysp Brytyjskich. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarnomorskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 10, 12 st. na wschodzie Polski do 15, 17 st. na zachodzie i w rejonach podgórskich. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, na północy i w rejonach podgórskich miejscami dość silny, porywisty. W rejonach podgórskich porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na południu i wschodzie kraju rozpogodzenia. Na wschodzie oraz w Małopolsce w dolinie Wisły lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temp. min. we wschodniej połowie Polski od 1 do 5 st., w zachodniej od 4 do 8 st. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich miejscami dość silny, w porywach do 70 km/h.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie umiarkowane i duże. Rano na wschodzie oraz w Małopolsce – w dolinie Wisły lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temp. maks. od 10 do 14 st., jedynie na południowym zachodzie i w rejonach podgórskich cieplej, od 14 do 19 st. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami dość silny, w porywach do 80 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe okresami umiarkowane. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 2 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy.

PAP

drukuj