fot. PAP

PiS chce obniżenia wieku emerytalnego

Prawo i Sprawiedliwość złoży projekt uchwały zobowiązującej rząd i Sejm do prac nad obniżeniem wieku emerytalnego, obniżeniem cen lekarstw, poprawą sytuacji rodzin o najniższych dochodach – poinformował Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Podczas wystąpienia w jednej z podlaskich spółdzielni Jarosław Kaczyński ocenił, że od 7 lat władza nie traktuje poważnie zasady: „słuchać i służyć”.

– Jest na to mnóstwo różnych dowodów. Sądzę, że tym szczególnie ważnym, pokazującym istotę, jest podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 lat. Jest to decyzja, która spotkała się ze sprzeciwem niemalże wszystkich. Jest to decyzja, która pokazuje w jaskrawy sposób, że ta władza nie słucha i nie służy. W najbliższych dniach podejmiemy jeszcze jedną próbę, by ta decyzja została zmieniona. Zrobimy także coś więcej – zostanie złożony w Sejmie projekt uchwały, który będzie obejmował również inne punkty – powiedział Jarosław Kaczyński.

W tym m.in. nieopodatkowanie rent i emerytur do 1200 zł czy obniżenie cen lekarstw.

PiS chce także zobowiązania władzy do tego, żeby zajęła się rodzinami, które mają dochody poniżej minimum socjalnego, wprowadzenia gabinetów stomatologicznych we wszystkich szkołach oraz likwidacji umów śmieciowych i zmiany ich na umowy o pracę.

RIRM

 

drukuj