Protest ostrzegawczy rolników z całej Polski

Do premier Ewy Kopacz, ministra rolnictwa Marka Sawickiego oraz ministra finansów Mateusza Szczurka przyjadą dziś sadownicy. Będzie to protest ostrzegawczy – zapowiadają.

Ich sytuacja po wprowadzeniu rosyjskiego embarga jest dramatyczna. Rolnicy oczekują szybkich i skutecznych działań rządu – informuje Tomasz Solis, wiceprezes Związku Sadowników RP.

 Zaczynamy pod Radą Ministrów i w Annopolu – na przejściu między Annopolem a mostem na Wiśle. Protest zaczyna się o godz. 10.00, zakończy się o godz. 14.00. Mamy spisane cztery podstawowe postulaty. Najważniejszym jest kwestia rekompensat finansowych za wycofanie naszych produktów z rynku. Chodzi nam o to, żeby ktoś w końcu się zabrał do roboty. Dajemy rządowi maksymalnie 2 tygodnie czasu na to, żeby było widać efekty. Jeżeli po naszym proteście nie zacznie się nic dziać; rozszerzymy protest. Nie będą to dwa miejsca w Polsce, będzie ich o wiele więcej – powiedział Tomasz Solis.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl