Dalszy ciąg protestów w „Solino S.A.”

Związkowcy Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino S.A.” i włocławskiego Anwilu z grupy PKN Orlen będą dziś blokowali drogi w pobliżu zakładów. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na swoje postulaty dotyczące przyszłości spółek oraz sytuacji pracowników.

Związkowcy od godz. 14.30 do 16.30 będą chodzili po przejściach dla pieszych i czasowo wstrzymywali ruch samochodowy. Do protestu przyłączą się pracownicy zakładu głównego PKN Orlen w Płocku.

Związkowcy z Solino, w której wyeksploatowanych kawernach solnych znajdują się podziemne magazyny strategicznych dla kraju rezerw ropy naftowej i paliw, domagają się rozmów na temat ich funkcjonowania oraz przyszłości spółki.

Jak zauważył Jerzy Gawęda, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Solino S.A., pracownicy chcą być poważnie potraktowani przez rządzących.

W ten sposób protestujący pracownicy będą chcieli wyrazić swoje niezadowolenie w sytuacji, która dzieje się w obrębie Solino czy grupy kapitałowej PKN Orlen. Chcemy, żeby rząd poważnie potraktował problemy, które powinny być rozwiązane ze względu na strategiczne znaczenie tej spółki – powiedział Jerzy Gawęda.

W IKS od ponad półtora miesiąca trwa rotacyjny protest głodowy związkowców. Zapowiadają oni, że będą manifestować do skutku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl