fot. PAP/Jerzy Ochoński

KSP: Przy Kościele Św. Krzyża w Warszawie miał odbyć się protest; policja zabezpieczyła to miejsce

Po informacjach w mediach społecznościowych, że przy Kościele Św. Krzyża w Warszawie ma odbyć się protest, funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce; po godz. 15.00 na miejscu pojawiły się dwie grupy o odmiennych poglądach, które policjanci oddzielili – poinformowała w sobotę Komenda Stołeczna Policji.

Komenda Stołeczna Policji napisała na Twitterze, że po informacjach, jakie pojawiły się m.in. na Facebooku, o tym, że przy Kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu może odbyć się protest, policjanci zabezpieczyli to miejsce.

„Po godzinie 15.00 przed świątynią zebrały się dwie niewielkie grupy osób o odmiennych poglądach. Policjanci oddzielili te osoby kordonem tak, aby nie doszło do niepotrzebnej agresji fizycznej. Jedna z osób, kobieta zachowywała się prowokacyjnie wobec innych ludzi. Wymachiwała flagą trzymaną w ręce przed ich twarzami” – czytamy.

„Gdy jeden z policjantów chciał zwrócić kobiecie uwagę na niewłaściwe zachowanie, zsunęła ona z twarzy maseczkę i opluła funkcjonariusza. W czasie podjętej wobec niej interwencji kobieta kopnęła policjanta” – podała KSP. Podkreślono również, że policjanci nagrywali zabezpieczenie protestu, na miejscu było wielu fotoreporterów oraz inne osoby filmujące te zdarzenia, między innymi telefonami komórkowymi. KSP umieściła również na Twitterowym profilu nagranie z zajścia podczas którego – według Komendy – kobieta znieważyła policjanta.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl