fot. https://www.facebook.com/komisjaeuropejska

Przed siedzibą przedstawicielstwa KE w Warszawie odbędzie się protest „Tak dla suwerenności energetycznej Polski. Nie dla wysokich cen energii i ciepła”

W południe przed siedzibą przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie rozpocznie się protest pod hasłem: „Tak dla suwerenności energetycznej Polski. Nie dla wysokich cen energii i ciepła”.

Organizatorem manifestacji jest Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Spółek Energetyczno-Górniczych, Okołoenergetycznych i Ciepłowniczych.

Uczestnicy będą protestować przeciwko polityce klimatycznej UE. Jak wskazują organizatorzy, transformacja energetyczna będzie skutkowała drastycznymi podwyżkami cen prądu, gazu i ciepła.

Swój udział w manifestacji zapowiedział m.in. były minister aktywów państwowych, poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Jak podkreślił, działania Brukseli zagrażają suwerenności energetycznej naszego kraju.

– Polityka klimatyczna Unii Europejskiej prowadzi do gigantycznych podwyżek cen energii i ciepła. Popieram zdecydowanie związkowców. Zagrożeniem numer jeden dla polskiej gospodarki są wysokie ceny energii oraz ciepła. W styczniu 2022 roku czekają nas podwyżki energii o 20-30 procent, ciepła – w zależności od samorządu – od 20 do nawet 50 procent. Klimatyczna polityka regulacyjna UE prowadzi do trwałej niekonkurencyjności polskiej gospodarki, zagraża dziesiątkom tysięcy miejsc pracy w Polsce i prowadzi do uzależnienia od importu energii oraz gazu z zewnątrz. Przeciwko temu dzisiaj związkowcy będą protestować – mówił Janusz Kowalski.    

Związkowcy będą też nawiązywać do kwestii przyszłości kopalni Turów. Wskazują, że zamknięcie kompleksu – czego chce Trybunał Sprawiedliwości UE – oznacza pozbawienie środków do życia tysięcy górników.

Tymczasem pracownicy kopalni i elektrowni w Turowie będą dziś na Jasnej Górze, by modlić się o miejsca pracy i godne warunki życia dla mieszkańców regionu. O godz. 20.00 wezmą oni udział we Mszy Świętej, a następnie w Apelu Jasnogórskim.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl