fot. PAP/Radek Pietruszka

Warszawska policja: Dwie osoby zatrzymano w związku z piątkowymi zgromadzeniami

Policjanci wylegitymowali 370 uczestników piątkowych zgromadzeń na ulicach Warszawy. W blisko 170 przypadkach kierowane będą wnioski o ukaranie do sądu. W ponad 30 nałożono mandaty. Dwie osoby zatrzymano – poinformował w sobotę rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak.

„Liczby zgonów, zachorowań, osób zarażonych obligują nas do zdecydowanego działania. Wczorajsze zabezpieczenia były tego przykładem” – przekazał nadkom. Sylwester Marczak.

Poinformował, że łącznie w piątek odbyło się kilka zgromadzeń na ulicach Warszawy. Zaznaczył, że były one niezgodne z obowiązującymi obostrzeniami ze względu na liczbę ich uczestników.

„Tylko w ich trakcie policjanci wylegitymowali 370 osób. W blisko 170 przypadkach kierowane będą wnioski o ukaranie do sądu. W ponad 30 nałożono mandaty karne. Mówimy m.in. o łamaniu obostrzeń, ale również o wykroczeniach w ruchu drogowym czy o wykroczeniach porządkowych, np. spożywania alkoholu w miejscach publicznych” – powiedział.

Dodał, że w 169 przypadkach skierowane zostaną notatki do sanepidu.

„Dwie osoby zostały zatrzymane. Chodzi o odmowę podania swoich danych” – przekazał nadkom. Sylwester Marczak.

W piątek odbył się m.in. protest przeciwko wyrokowi TK w sprawie tzw. aborcji, który zakończył się przed godziną 21.00 na placu Defilad. Uczestnicy manifestacji zgromadzili się tam ok. godz. 19.00. Wkrótce po rozpoczęciu zgromadzenia demonstrantów otoczyły policyjne furgonetki. Wielu uczestników protestu wylegitymowała policja.

Także w piątek na placu Zamkowym w Warszawie odbył się protest zamkniętych z powodu epidemii przedstawicieli branż hotelarskiej, gastronomicznej, fitness i rozrywkowej. Przedsiębiorcy przedstawili swoje postulaty o wsparcie do rządu i zbierali podpisy pod petycją w tej sprawie. Do protestu dołączyli się m.in. właściciele sal zabaw, kierowcy autokarów turystycznych i biur podróży.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl