W.Brytania. Aresztowano 5 osób w związku z atakami w Paryżu i Brukseli

Brytyjska policja poinformowała, że aresztowała pięcioro podejrzanych o przygotowywanie aktów terroru. Zatrzymań dokonano w ramach śledztwa związanego z zamachami w Paryżu i Brukseli. Nie podano, gdzie miało dojść do przygotowywanych ataków.

Trzech mężczyzn i kobietę zatrzymano w czwartek w Birmingham, jednego mężczyznę – w piątek nad ranem na lotnisku Gatwick pod Londynem.

Szef policji w regionie West Midlands Marcus Beale powiedział, że nie ma informacji sugerującej, iż atak był planowany w Wielkiej Brytanii.

Ta operacja jest częścią zakrojonego na szeroką skalę śledztwa prowadzonego przez wydział ds. walki z terroryzmem w regionie West Midlands, razem z szerszą siatką ds. zwalczania terroryzmu, brytyjskim kontrwywiadem MI5 oraz partnerami z zagranicy, w tym belgijskimi i francuskimi władzami – poinformował Beale.

Dodał, że dochodzenie to ma na celu badanie wszelkich zagrożeń dla Wielkiej Brytanii w następstwie ataków przeprowadzonych w ostatnim czasie w Europie.

Policja nie chciała zdradzić więcej szczegółów, lecz źródło w siłach bezpieczeństwa podało, że aresztowania były związane z samobójczymi zamachami w Brukseli, w których 22 marca zginęły 32 osoby oraz listopadowymi atakami w Paryżu, gdzie śmierć poniosło 130 osób.

Wszyscy aresztowani – dwóch mężczyzn w wieku 40 i 59 lat, dwóch w wieku 26 lat i 29-letnia kobieta – zostali wzięci na przesłuchanie. Policja przeszukuje kilka posesji w Birmingham – podaje agencja Reutera.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl