fot. flickr.com

Dolnośląskie: Policjanci szukają świadków ws. śmierci 10-latki

Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje ws. śmierci 10-latki z Mrowin i pomóc w ujęciu sprawcy – poinformował w piątek rzecznik dolnośląskiej policji nadkom. Krzysztof Zaporowski. Wstępne oględziny ciała 10-latki świadczą o tym, że została ona zamordowana.

Jak przekazał w piątek rzecznik dolnośląskiej policji nadkom. Krzysztof Zaporowski nad sprawą pracują funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z policjantami ze Świdnicy. Dodał, że wszystkie działania wykonywane przez policjantów prowadzone są pod nadzorem prokuratury.

„Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policją. Szczególnie prosimy o kontakt osoby, które poruszały się w czwartek samochodem z rejestratorem jazdy na trasie Imbramowice – Pożarzysko, Pożarzysko – Siedlimowice, Imbramowice – Domanice i Mrowiny – Pożarzysko” – apeluje policja.

Ciało dziewczynki znaleźli w czwartek w lesie w okolicy miejscowości Imbramowice przypadkowi ludzie. Miejsce, w którym znaleziono zwłoki oddalone jest kilka kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie w czwartek zorganizowano poszukiwania 10-letniej dziewczynki, która nie wróciła do domu ze szkoły.

Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin powiedział PAP, że wstępne oględziny ciała 10-latki świadczą, że została ona zamordowana.

„Ślady na ciele świadczą o udziale osób trzecich w śmierci dziecka” – powiedział prokurator.

Dodał, że w piątek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok.

„Po sekcji będziemy znali szczegóły tego jak, mogło dojść do zabójstwa” – powiedział prokurator.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl