fot. https://twitter.com/MFIPR_GOV_PL

KGP: Podpisano umowę na zakup 480 sztuk nowoczesnych motocykli

W ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” Komenda Główna Policji kupi 480 sztuk nowoczesnych motocykli, które trafią do jednostek policji w całym kraju. „Zakup wpłynie znacząco na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym” – podkreślił pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

W Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej odbyło się dziś uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”. Udział w wydarzeniu wziął wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych Joanna Lech oraz pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

https://twitter.com/MFIPR_GOV_PL/status/1403288337855746049

„Ze wsparciem Funduszy Europejskich i środków krajowych w Polsce powstaje nowoczesna sieć drogowa. Z funduszy unijnych, oprócz inwestycji w nowe drogi, dofinansowujemy również działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przykładem takiego projektu jest dzisiejsze przedsięwzięcie” – podkreślił wiceszef resortu funduszy i polityki regionalnej.

Waldemar Buda wskazał, że nowoczesne motocykle zwiększą mobilność policjantów oraz poprawią komfort ich pracy.

„Będzie się to wiązało z poprawą bezpieczeństwa na drogach, lepszą mobilnością funkcjonariuszy, szybszym dotarciem na zdarzenia drogowe, które pojawiają się i będą się pojawiały. Cieszę się, że środki europejskie mogą służyć takim celom” – zaznaczył.

https://twitter.com/MFIPR_GOV_PL/status/1403273643619139587

Z kolei p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych powiedziała, że w ramach podpisanej umowy wykupione zostanie również wyposażenie dla policjantów.

„Są to kombinezony, ale również szkolenia dla policjantów” – podkreśliła Joanna Lech.

„Z Komendą Główną Policji mamy zawarte już dwie umowy, dzisiaj zawieramy trzecią. Czas na realizację mamy do 2023 roku” – przekazała Lech.

W ramach projektu Komenda Główna Policji otrzyma dofinansowanie w postaci ponad 56 mln złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) na zakup 478 sztuk motocykli ciężkich – o poj. silnika powyżej 1000 cm sześc. – oraz 876 kompletów strojów dla motocyklistów.

„Zakup prawie 480 motocykli z pełnym wyposażeniem, kaskami, kombinezonami letnimi i zimowymi dla policjantów oraz apteczkami i systemem łączności wraz z organizacją szkolenia, wpłynie znacząco na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym” – zaznaczył pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

„25 z tych motocykli zostanie przekazanych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, by nasi policjanci doskonalili swoje umiejętności w poruszaniu się motocyklami” – dodał nadinspektor.

Łączna wartość wsparcia unijnego z POIiŚ 2014-2020 dla Komendy Głównej Policji wynosi prawie 229 mln złotych. Obecnie, łącznie z podpisaną w piątek umową na zakup motocykli, realizowanych jest pięć projektów.

Według stanu na 1 czerwca polska policja dysponuje 588 motocyklami, z czego w użytkowaniu są 564 pojazdy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl