fot. PAP/Darek Delmanowicz

Śląskie: policjant z Zawiercia, który zginął w wypadku, był pod wpływem alkoholu

Policjant z komendy w Zawierciu, który przed kilkoma dniami, wracając ze służby, zginął w wypadku drogowym, prowadził samochód pod wpływem alkoholu, miał go w organizmie ok. 2 promili – wynika z przeprowadzonych po jego śmierci badań.

Okoliczności sprawy wyjaśnia prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Do wypadku doszło 31 stycznia rano w miejscowości Ołudza w powiecie zawierciańskim. Samochód prowadzony przez wracającego z nocnej zmiany policjanta zjechał z drogi, uderzył w drzewo i dachował. Życia kierowcy nie udało się uratować. Policjant jechał autem sam. Informację o śmierci policjanta przekazała jeszcze tego samego dnia śląska policja, składając bliskim zmarłego wyrazy współczucia.

Policjant, który zginął w wypadku, miał 28 lat. W policji służył od blisko pięciu lat, ostatnio w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek, powiedział, że gdy 31 stycznia myszkowska prokuratura otrzymała informację o wypadku ze skutkiem śmiertelnym, na miejscu wykonano oględziny z udziałem biegłego ds. ruchu drogowego. Już wtedy było wiadomo, że ofiarą wypadku jest policjant z komendy w Zawierciu.

„2 lutego została przeprowadzona sekcja zwłok i badania toksykologiczne dotyczące obecności alkoholu w organizmie denata. Na podstawie tych badań toksykologicznych stwierdzono, że kierujący miał w organizmie około 2 promili alkoholu” – powiedział prok. Tomasz Ozimek.

W związku z takim wynikiem badań, prokuratura zleciła Biuru Spraw Wewnętrznych przeprowadzenie czynności pod kątem art. 179 Kodeksu karnego, czyli przestępstwa dopuszczenia do ruchu pojazdu prowadzonego przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości.

Chodzi o to, aby sprawdzić, czy inne osoby z komendy mogły mieć wiedzę, że funkcjonariusz wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu – wyjaśnił prok. Tomasz Ozimek. Śledczy na razie nie przesądzają, czy policjant pił alkohol na terenie komendy, czy mogło to być w innym miejscu.

„W uzupełniającej opinii biegły będzie musiał się wypowiedzieć, kiedy ten alkohol był spożywany. Na razie takich ustaleń nie mamy, będą one dokonywane w toku dalszego śledztwa” – wskazał rzecznik prokuratury.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl