fot. KAS

Służby rozbiły grupę podejrzaną o organizowanie nielegalnego hazardu

Funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami z Komendy Stołecznej Policji rozbili grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o organizowanie nielegalnego hazardu.

Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, Justyna Pasieczyńska, poinformowała, że śledztwo w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z mundurowymi z wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, Komendy Stołecznej Policji pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Według ustaleń śledczych grupa, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu, działała co najmniej od 2019 roku w kilku obiektach na terenie województwa podkarpackiego oraz małopolskiego.

Podczas czynności funkcjonariusze zlikwidowali pięć lokali z automatami i zabezpieczyli 21 automatów do gier. Policjanci oraz funkcjonariusze przeszukali mieszkania zatrzymanych, zabezpieczając przy tym telefony komórkowe, komputery i dokumentację księgowo-finansową” – powiedziała Justyna Pasieczyńska, dodając, że podczas akcji zatrzymano 10 osób.

Podejrzani zostali doprowadzeni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Dział Prasowy Prokuratury Krajowej przekazał, że Prokurator Krajowy przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jednemu z zatrzymanych zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Ponadto zatrzymani usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego hazardu kwalifikowane jako przestępstwa karnoskarbowe. Prokurator kolejnym zatrzymanym przedstawił zarzuty prania pieniędzy” – podała Prokuratura Krajowa.

Prokuratorzy wskazali, że z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania wobec trzech podejrzanych skierowano do sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd podzielił stanowisko prokuratora, uwzględnił wszystkie wnioski i zastosował tymczasowe aresztowane. Za zarzucane podejrzanym czyny może grozić do 10 lat więzienia. Ponadto za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary administracyjne w wysokości 100 tysięcy złotych za jeden automat” – zaznaczyła Prokuratura Krajowa.

W toku całego postępowania śledczy w tej sprawie zabezpieczyli prawie 80 automatów do gier.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl