fot. PAP/EPA

Warszawa: ogólnopolska manifestacja – „Polacy Przeciw Imigrantom”

Z inicjatywy Brygady Mazowieckiej Obozu Narodowo-Radykalnego w Warszawie o godz. 16.00 rozpocznie się protest pod hasłem „Polacy Przeciw Imigrantom”.

Manifestacja, jak czytamy na portalu społecznościowym ONR-u, ma być wyrazem sprzeciwu wobec polityki migracyjnej rządu, który zgodził się na przyjmowanie z góry narzuconej liczby cudzoziemców.

Organizatorzy zwracają uwagę, że władze nie biorą pod uwagę nastrojów i przekonań zdecydowanej większości Polaków. Protest rozpocznie się o godz. 16.00 na Placu Defilad w Warszawie.

Na jednym z portali społecznościowych do udziału w manifestacji zachęca podróżnik Wojciech Cejrowski.

Wolność oznacza prawo do protestu. Każdy protest jest skierowany przeciwko komuś lub czemuś, a zatem każdy protest komuś się nie podoba – taka jest natura protestu. W sobotę 10 października o godzinie 16.00 na Placu Defilad w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja: „Polacy Przeciw Imigrantom”. Nie pierwsza, nie ostatnia, nie jedyna. Władza podjęła decyzję o wpuszczeniu muzułmanów bez pytania Narodu o zgodę. Decyzję można cofnąć. Władza nie zrobi tego sama – trzeba ją do tego przymusić – napisał Wojciech Cejrowski.

Rząd PO-PSL zgodził się dotychczas na przyjęcie ok. 7 tys. cudzoziemców, jednak pełna liczba imigrantów, jacy przyjadą do Polski wciąż pozostaje nieznana.

RIRM

drukuj